Aktuální projekty

Projekt „Oprava a dovybavení kulturního zařízení Sokolovna Krásná“ řeší opravu pódia, kde byla kompletně modernizována jeho podlaha, byl upraven prostor pod pódiem a byla provedena kompletní oprava omítek včetně jejich vymalování. Další součástí projektu bylo pořízení nového vybavení do sálu a to 29 ks stolů a 119 ks dřevěných židlí. Díky realizaci projektu bude možno sál naplno využívat jak pro spolkovou činnost, tak pro pořádání různých kulturních akcí.
Projekt „Technologické vybavení kulturního domu Sokolovna Krásná“ řeší pořízení technologického vybavení do sálu kulturního domu Sokolovna Krásná. V rámci projektu bylo realizováno osazení projektoru, plátna, zvukové aparatury; světelné techniky a všech ovládacích prvků. Díky realizaci projektu bude možno sál používat všemi místními spolky pro pořádání kulturních a sportovních akcí a novou atraktivní aktivitou se stane také promítání kina.
V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity: - Pořízení 3 exmoorských pony - Provedení botanického a entomologického průzkumu - Výroba informačních tabulí - Pořízení ohradníku - Pokácení expanzivních topolů, vytahání dřeva, seštěpkování - Sanace eutrofizovaných lučních porostů - Výroba dřevěné konstrukce pozorovacího stanoviště - Obnova historického ovocného sadu včetně oplocení - Vysazení záhonů s tradičnímu bylinami

Krásenský den 2021 Doporučený

  • čtvrtek, 02 září 2021 09:43
Zábavná soutěž českých a německých dobrovolných hasičů (krásenských, adorfských, badelsterských, schönwaldských, sohlských a remtengrunských)! Opékané prase, palačinky, sýry, pivo, domácí limonády, cukrová vata a nafukovací klouzačka, hrad, bludiště, překážková dráha! To vše, a ještě mnohem víc čekalo v sobotu, 21. srpna 2021, na všechny návštěvníky Krásenského dne, který se premiérově konal u místní Sokolovny.

Ten, kdo přišel, se mohl kromě všeho výše jmenovaného věnovat i soutěžení s Čestmírem Šímou, a to ať byl děckem, či dospělým. Děti se známým strongmanem soutěžily o titul Největší krásenský silák, dospělí pak zase ve smíšených trojicích podnikali (zvedali, tahali, překlápěli…) to samé, co Čestmír sám.

Milovníci zvířat si mohli užít Voříškiádu, neboli ukázku výcviku kynologického klubu Krásná. A nebyl by to Krásenský den, kdyby nebyl zakončen tancovačkou a poslechem výborného hudebního seskupení jménem Fox band.

Hřiště i zahrada Sokolovny byly po celé den zaplněny malými i velkými návštěvníky, k nimž se přidali též starosta partnerského města Adorf a také Schönwald, Rico Schmidt a Klaus Jaschke. Poděkování za pomoc při organizaci tohoto letního setkání patří všem pracovníkům Obce Krásná, manažerce Sdružení Ašska, místním dobrovolným hasičům(starým i mladým), provozovatelům Sokolovny – veselým manželům Veselým, Krásenským buchtám a airsoftovým mágům – Štěpánu Drofovi a Vítkovi Veselému.

I když název tohoto slunečného dne, podpořeného Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů Euregia Egrensis, zněl Krásenský den 2020, o rok jsme se nevrátili, naopak kráčíme směle ke zdravým a veselým zítřkům.


Přečteno 754 krát Naposledy změněno: čtvrtek, 02 září 2021 09:53