Aktuální projekty

Projekt „Oprava a dovybavení kulturního zařízení Sokolovna Krásná“ řeší opravu pódia, kde byla kompletně modernizována jeho podlaha, byl upraven prostor pod pódiem a byla provedena kompletní oprava omítek včetně jejich vymalování. Další součástí projektu bylo pořízení nového vybavení do sálu a to 29 ks stolů a 119 ks dřevěných židlí. Díky realizaci projektu bude možno sál naplno využívat jak pro spolkovou činnost, tak pro pořádání různých kulturních akcí.
Projekt „Technologické vybavení kulturního domu Sokolovna Krásná“ řeší pořízení technologického vybavení do sálu kulturního domu Sokolovna Krásná. V rámci projektu bylo realizováno osazení projektoru, plátna, zvukové aparatury; světelné techniky a všech ovládacích prvků. Díky realizaci projektu bude možno sál používat všemi místními spolky pro pořádání kulturních a sportovních akcí a novou atraktivní aktivitou se stane také promítání kina.
V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity: - Pořízení 3 exmoorských pony - Provedení botanického a entomologického průzkumu - Výroba informačních tabulí - Pořízení ohradníku - Pokácení expanzivních topolů, vytahání dřeva, seštěpkování - Sanace eutrofizovaných lučních porostů - Výroba dřevěné konstrukce pozorovacího stanoviště - Obnova historického ovocného sadu včetně oplocení - Vysazení záhonů s tradičnímu bylinami

Technika na úpravu běžeckých tratí Doporučený

  • úterý, 19 leden 2021 10:57
Obec Krásná byla v roce 2020 úspěšná s žádostí o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, díky které si mohla pořídit novou techniku na úpravu běžeckých tratí. V létě obec vypsala výběrové řízení na dodavatele, z něhož vzešla čtyřkolka Polaris Ranger XP 1000 a stroj na úpravu běžecké stopy. Svatý Martin tak tentokrát do Krásné nepřijel na bílém koni, ale osedlal čtyřkolku a za zády táhnul stopovač. Pořízené vybavení bylo následně polepeno potřebnými logy k zajištění publicity projektu a znakem obce Krásná a s první nadílkou sněhu na přelomu roku vyrazilo do stopy. Od té doby je čtyřkolka díky zimě bohaté na sníh téměř denně využívána na úpravu běžeckých tratí, a to jak pro volný styl (bruslení), tak pro příznivce klasického lyžování ve stopě. Výborné sněhové podmínky umožňují připravovat tratě nejen ve sportovním areálu v centru obce a v jeho bezprostředním okolí, ale i na odlehlých polích a na lesních cestách po celém katastru obce Krásná. Díky kvalitní technice je možné během několika hodin připravit trasy o celkové délce 30 – 40 km, které jsou hojně využívány jak místními vyznavači bílé stopy, tak návštěvníky z celého Ašského výběžku.

Projekt „Pořízení techniky na úpravu běžeckých tratí“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech pro rok 2020 Ministerstva pro místní rozvoj.

Logo

Přečteno 1619 krát Naposledy změněno: úterý, 19 leden 2021 11:02