Aktuální projekty

Projekt „Oprava a dovybavení kulturního zařízení Sokolovna Krásná“ řeší opravu pódia, kde byla kompletně modernizována jeho podlaha, byl upraven prostor pod pódiem a byla provedena kompletní oprava omítek včetně jejich vymalování. Další součástí projektu bylo pořízení nového vybavení do sálu a to 29 ks stolů a 119 ks dřevěných židlí. Díky realizaci projektu bude možno sál naplno využívat jak pro spolkovou činnost, tak pro pořádání různých kulturních akcí.
Projekt „Technologické vybavení kulturního domu Sokolovna Krásná“ řeší pořízení technologického vybavení do sálu kulturního domu Sokolovna Krásná. V rámci projektu bylo realizováno osazení projektoru, plátna, zvukové aparatury; světelné techniky a všech ovládacích prvků. Díky realizaci projektu bude možno sál používat všemi místními spolky pro pořádání kulturních a sportovních akcí a novou atraktivní aktivitou se stane také promítání kina.
V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity: - Pořízení 3 exmoorských pony - Provedení botanického a entomologického průzkumu - Výroba informačních tabulí - Pořízení ohradníku - Pokácení expanzivních topolů, vytahání dřeva, seštěpkování - Sanace eutrofizovaných lučních porostů - Výroba dřevěné konstrukce pozorovacího stanoviště - Obnova historického ovocného sadu včetně oplocení - Vysazení záhonů s tradičnímu bylinami

Pěšky, na kole, na koloběžce... Nejzápadnější bod ČR dobyt 100x jinak Doporučený

  • středa, 26 srpen 2020 12:55
Nejzápadnější kout České republiky láká čím dál více návštěvníků. Kromě denně proudících českých i zahraničních turistů do Krásné a na Nejzápadnější bod ČR dorazila 16. 8. 2020 mezinárodní skupina běžců, která v rámci akce "Peace run" během 16 dnů absolvovala trasu z nejvýchodnějšího bodu na druhou stranu republiky (běžela s hořící pochodní, již, mimo jiné, v rukách třímala Matka Tereza, papež Jan Pavel II., Václav Havel...). Cílem uvedené aktivity těchto běžců je šířit atmosféru míru, přátelství a porozumění. V Krásné na uvedené majitele rychlých nohou čekal starosta obce, Luboš Pokorný (na uvítanou jim na dudy zahrál Matěj Pokorný), skupina místních sportovců, která s běžci urazila cestu od pivovaru k návsi (někteří z nich se pak s běžící skupinou vydali i na zmíněný Nejzápadnější bod ČR), další krásenští diváci a také občerstvení, jež přichystali pracovníci obecního úřadu a Krásenské buchty.

Ve stejný den do naší obce také přijeli koloběžkáři jedoucí též z Nejvýchodnějšího bodu ČR. Ti do Krásné a na Nejzápadnější bod dorazili za 8 dní - na cestu se vydali, aby získali finanční prostředky pro novojičínský mobilní hospic Strom života. Jejich mise nesla jasně vypovídající název "Jedou jako o život". Na krásenskou náves dojeli v podvečer, jejich doprovod zatím připravil výstavu fotografií z hospice, již si prohlédli místní fanoušci obou mladých lidí, kteří se rozhodli svou cestu na koloběžkách přes Českou republiky zasvětit potřebným v závěrečné fázi svého života. I na tyto sportovce čekalo dudácké přivítání v podání M. Pokorného, starosta Krásné, L. Pokorný, místní obyvatelé a občerstvení přichystané Obcí Krásná a Krásenskými buchtami.

Zatím poslední akcí, která probíhá právě v těchto dnech, je cyklistický závod nazvaný "Okolo republiky 1400/1000". Účastníci tohoto klání by měli naši zemi na svých bicyklech obkroužit do sedmi dnů. Vyrazili v sobotu, 22. 8. ze Žacléře (Krkonoše), ti nejrychlejší si své čipy v Krásné označili už v neděli v brzkých ranních hodinách.
Všem sportovcům i turistům přejeme v Krásné krásné zážitky.
Přečteno 1433 krát Naposledy změněno: pondělí, 31 srpen 2020 11:49