Aktuální projekty

Projekt „Oprava a dovybavení kulturního zařízení Sokolovna Krásná“ řeší opravu pódia, kde byla kompletně modernizována jeho podlaha, byl upraven prostor pod pódiem a byla provedena kompletní oprava omítek včetně jejich vymalování. Další součástí projektu bylo pořízení nového vybavení do sálu a to 29 ks stolů a 119 ks dřevěných židlí. Díky realizaci projektu bude možno sál naplno využívat jak pro spolkovou činnost, tak pro pořádání různých kulturních akcí.
Projekt „Technologické vybavení kulturního domu Sokolovna Krásná“ řeší pořízení technologického vybavení do sálu kulturního domu Sokolovna Krásná. V rámci projektu bylo realizováno osazení projektoru, plátna, zvukové aparatury; světelné techniky a všech ovládacích prvků. Díky realizaci projektu bude možno sál používat všemi místními spolky pro pořádání kulturních a sportovních akcí a novou atraktivní aktivitou se stane také promítání kina.
V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity: - Pořízení 3 exmoorských pony - Provedení botanického a entomologického průzkumu - Výroba informačních tabulí - Pořízení ohradníku - Pokácení expanzivních topolů, vytahání dřeva, seštěpkování - Sanace eutrofizovaných lučních porostů - Výroba dřevěné konstrukce pozorovacího stanoviště - Obnova historického ovocného sadu včetně oplocení - Vysazení záhonů s tradičnímu bylinami

Náčelník Okima na Nejzápadnějším bodě ČR Doporučený

  • neděle, 09 srpen 2020 15:39
20. května 2020 se Krásná stala součástí velmi zajímavé akce – symbolické pouti známých českých cestovatelů na počest Dr. Miloslava Stingla. Ti během dvoudenního putování po nejkrajnějších bodech České republiky hodlali uctít památku zmíněného cestovatele, etnografa a spisovatele (též čestného náčelníka Okimy indiánského kmene Kikapů), který nedávno navždy opustil putování po krajinách naší zeměkoule.
Oblíbení Stinglovi souputníci se svými legendárními vozy a motorkami dorazili nejprve na obecní náves, kde je přivítal krásenský starosta, Luboš Pokorný, pak se vydali k nejkrásnějším slunečným loukám ve zmizelé obci Újezd. Tam ze svých povozů vytvořili formaci „Z“, kterou vyfotografovali z výšky dronem, poslechli si skladbu z filmu Tenkrát na západě (v provedení Milana a Martina Jelínkových z ašské Základní umělecké školy R. Schumanna), řeč L. Pokorného a cestovatele Jiřího Kolbaby a vydali se pěšky na Nejzápadnější bod ČR, kde z jejich úst zazněl úryvek z cestopisu M. Stingla.

Přečteno 1479 krát Naposledy změněno: pondělí, 10 srpen 2020 07:14