Aktuální projekty

Projekt „Oprava a dovybavení kulturního zařízení Sokolovna Krásná“ řeší opravu pódia, kde byla kompletně modernizována jeho podlaha, byl upraven prostor pod pódiem a byla provedena kompletní oprava omítek včetně jejich vymalování. Další součástí projektu bylo pořízení nového vybavení do sálu a to 29 ks stolů a 119 ks dřevěných židlí. Díky realizaci projektu bude možno sál naplno využívat jak pro spolkovou činnost, tak pro pořádání různých kulturních akcí.
Projekt „Technologické vybavení kulturního domu Sokolovna Krásná“ řeší pořízení technologického vybavení do sálu kulturního domu Sokolovna Krásná. V rámci projektu bylo realizováno osazení projektoru, plátna, zvukové aparatury; světelné techniky a všech ovládacích prvků. Díky realizaci projektu bude možno sál používat všemi místními spolky pro pořádání kulturních a sportovních akcí a novou atraktivní aktivitou se stane také promítání kina.
V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity: - Pořízení 3 exmoorských pony - Provedení botanického a entomologického průzkumu - Výroba informačních tabulí - Pořízení ohradníku - Pokácení expanzivních topolů, vytahání dřeva, seštěpkování - Sanace eutrofizovaných lučních porostů - Výroba dřevěné konstrukce pozorovacího stanoviště - Obnova historického ovocného sadu včetně oplocení - Vysazení záhonů s tradičnímu bylinami

Sdružení Ašsko bude rozvíjet vzdělávání

  • pondělí, 22 srpen 2016 13:03
  • Napsal(a) 
Od června 2016 byl zahájen projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Aš (MAP). Realizátorem projektu je Sdružení Ašsko, dobrovolný svazek obcí, který je tvořen městy Aš a Hranice a obcemi Hazlov, Krásná a Podhradí, funguje již od roku 1999. Projekt je zaměřen prioritně na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15-ti let, tak aby existovaly jak vhodné podmínky, které povedou k dosažení maximálního úspěchu každého žáka, tak podmínky pro sdílení a výměnu zkušeností mezi pedagogy.

Jeho výstupem bude strategický dokument a akční plán, který určí další směr vzdělávání na Ašsku. Na tvorbě dokumentu se budou participativně podílet zejména tyto subjekty – základní školy, mateřské školy, zařízení pro neformální a zájmové vzdělávání, obce, neziskové organizace, rodiče a další veřejnost. MAP bude také důležitý z hlediska získávání evropských investic do oblastí předškolního a školního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání, společného vzdělávání a investic (vybavenost, modernizace a rekonstrukce škol), neboť v novém dotačním období budou podpořeny jen záměry prodiskutované v území a zaneseny v MAP. Velký důraz bude kladen na vzájemnou spolupráci zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání a vznik jejich partnerství.

22.6. proběhla v prostorách Muzea Ašska zahajovací konference MAP, které se zúčastnili zástupci jednotlivých aktérů ve vzdělávání na Ašsku – starostové, ředitelé škol, učitelé a dále také zástupci Karlovarského kraje a KAP (krajský akční plán) a místní akční skupiny MAS21. Byl představen samotný projekt a zdůrazněna jeho důležitost pro rozvoj kvalitního vzdělávání v území. Dále byl zvolen řídící výbor MAP – nejvyšší orgán, který bude celý dokument schvalovat. Samotná tvorba dokumentu by měla probíhat na principu komunitního plánování – to znamená, že podněty by měly přicházet především od těch, kteří se vzděláváním zabývají a měla by být zastoupeno jejich co nejširší spektrum. Za tímto účelem budou vytvořeny i pracovní skupiny, které se v průběhu projektu budou zabývat jednotlivými tématy.

Projekt bude realizován za podpory operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání řídícího orgánu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Žádost byla podána v rámci Výzvy č. 02_15_005 Místní akční plány rozvoje vzdělávání. Vítána je i aktivita z řad široké veřejnosti při spolupráci.

Pokud V případě zájmu je možné se obrátit na zástupce realizátora projektu – Martina Pospíšilovou, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Přečteno 2873 krát