Projekt: Hra po stopách česko – německé historie Doporučený

  • pondělí, 25 červen 2018 10:43
Projekt: Hra po stopách česko – německé historie
Žadatel: obec Krásná
Projektový partner: město Bad Elster
Celkové náklady projektu: 10.263 Euro
Dotace: 8.723 Euro (75%)
Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů Euregia Egrensis.

Obsah projektu: projektoví partneři – obec Krásná a město Bad Elster, připravili na den 21. 7. 2018 celodenní akci určenou laické veřejnosti z obou obcí, popř. celého regionu. Dopolední program zajistí hra určena pro celé rodiny. Ve vybraných lokalitách v Krásné budou vytvořena dílčí stanoviště hry, kde se budou prezentovat složky českoněmeckých IZS, spolky, ale hlavně vytvoří za předpokladu průchodu celé trasy příběh na téma společné česko-německé historie. Hra na konci zavede hráče do sportovního areálu, kde bude pokračovat odpolední program. Jeho součástí bude hasičská soutěž v požárním útoku pro pozvané sbory hasičů z příhraničního regionu. Zkrátka nepřijde ani široká veřejnost. Ta se může aktivně zapojit do prezentace místního jezdeckého klubu a spolku provozující frisbee nebo soutěžit na atrakcích, které byly vybírány záměrně pro všechny věkové skupiny, tak aby nediskriminovaly pohlaví, rasu ani etnický původ. Ve večerních hodinách proběhne vyhodnocení soutěží a k tanci a poslechu zahraje regionální kapela. Celodenní program bude završen tematickou show.

Cíl projektu: realizací projektu dojde v první řadě ke společnému setkání laické veřejnosti česko – německého příhraničí, následně k utužení spolupráce hasičů z regionu. Projekt podpoří mezilidské vztahy a posílí přeshraniční vazby v regionu. Uspořádáním soutěží na různá témata budou překonávány nejen jazykové a národnostní bariéry. Po mnohaleté výborné spolupráci hasičů bude realizací společné akce utužena i spolupráce široké veřejnosti. Tato akce bude impulsem pro další setkávání obyvatel obou projektových partnerů, popř. celého příhraničního regionu a podpoří cestovní ruch v této oblasti.

EU Nachbar EE
Přečteno 1008 krát Naposledy změněno: pondělí, 25 červen 2018 11:25

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.