Projekt: Schön-bach a Schön-wald 2019 Doporučený

Projektový partner: město Schönwald
Celkové náklady projektu: 11.468 Euro
Dotace: 9.747 Euro (85%)
Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Dispozičního fondu Euregia Egrensis.

Obsah projektu: Projektoví partneři obec Krásná a město Schönwald se domluvili na realizaci celodenní akce, která bude určena laické veřejnosti z obou obcí, popř. celého regionu. Dopolední program zajistí hra určena pro celé rodiny. Ve vybraných lokalitách v Krásné budou vytvořena dílčí stanoviště hry, kde se budou prezentovat složky IZS, spolky, ale hlavně vytvoří za předpokladu průchodu celé trasy příběh na téma společného česko-německého regionu. Hra na konci zavede hráče do sportovního areálu, kde bude pokračovat odpolední program. Jeho součástí bude hasičská soutěž v požárním útoku pro pozvané sbory hasičů z příhraničního regionu (česko-bavorsko-saského). Zkrátka nepřijde ani široká veřejnost. Ta se může aktivně zapojit do prezentace místního jezdeckého klubu nebo soutěžit na atrakcích, které byly vybírány záměrně pro všechny věkové skupiny, tak aby nediskriminovaly pohlaví, rasu ani etnický původ. Účastníci (60 Čechy, 25 Bavorsko, 15 Sasko) budou za své výkony odměňováni drobnými cenami, pro ty nejlepší z hry a hasičské soutěže budou připraveny ceny do soutěží. Večer k tanci a poslechu zahraje regionální kapela. Projekt umožní setkání odborné a laické veřejnosti z celého příhraničí, podpoří mezilidské vztahy.

Cíl projektu: Odbourat bariéry sousedů, kteří se budou společně poznávat, bavit a sportovat.

EU Nachbar EE
Přečteno 2552 krát Naposledy změněno: pátek, 24 květen 2019 10:38